مستندمسابقه خانه ما

مستندمسابقه خانه ما

ایده هایی برای ایجاد کار و درآمد از طریق مشاغل پاره وقت
۲۵ خرداد ۱۳۹۵
0
کسب و کار خانگی

فشارهای اقتصادی در دنیای امروز باعث شده که دو یا سه شغله بودن بسیاری از افراد، امری معمولی و متعارف به شمار آید. دنیای امروز، دنیای تغییرات پی در پی در زمینه علم و تکنولوژی است که این تغییرات در عین ایجاد مشکل و تهدید، می توانند فرصت های نو و جذابی را برای کسانی که به دنبال کسب درآمد جانبی هستند، به ارمغان بیاورد. همین تغییرات سبب شده‌اند کارها در مقایسه با گذشته سریع‌تر انجام شود و روابط انسان‌ها در گوشه کنار دنیا ساده‌تر و ارزان‌تر شود؛ البته هستند کسانی که هنوز هم برای کسب درآمد بیشتر به روش‌های قدیمی و راه کارهای سنتی تکیه می کنند. شما نیز با توجه به مهارت‌ها و استعدادهای خود می‌توانید بین امکانات سنتی و مدرن جامعه، یکی را برای کسب درآمد بیشتر انتخاب کنید. البته افراد یا کسب و کارهایی هم هستند که از هر دو بهره می‌برند که عاقلانه‌تر است. توصیه بسیار مهم و کلیدی در این مسیر، کسب مهارت در زمینه ای خاص و البته صبر و مداومت در این راه جدید است! خیلی اوقات همین شغل پاره وقت، می تواند در آینده، پایه کسب و کاری جدید را برای شما تشکیل دهد!
مساله دیگری که همه ی دو سه شغله ها با آن مواجه خواهند شد، خستگی زیاد در پایان روز است. بهتر است بدانید که هر انتخابی، بهایی دارد! دو سه شغله بودن در اکثر افراد، منجر به تحلیل رفتن انرژی در پایان روز می شود و دیگر توان و اعصابی برای صرف وقت با خانواده باقی نخواهد ماند. با مدیریت صحیح وقت و انرژی خود، مراقب باشید که با انتخاب این مسیر، روابط خانوادگی خود را قربانی نکنید!
به هر حال، اگر به دنبال ایده هایی در مورد مشاغل جانبی هستید- بدون آن که شغل تمام وقت خود را ترک کنید- این مقاله ایده هایی در این خصوص در اختیار شما خواهد گذاشت:

آموزش مجازی (آنلاین)

آموزش آنلاین، شغل پاره وقتی است که طرفداران بسیاری در دنیا دارد! مزیت آموزش آنلاین این است که مدیریت زمان تان به طور کامل در اختیار خود شماست. به عنوان مثال بیشتر افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند دوره‌های آنلاینی برای سایر ملیت هایی که علاقه‌مند به یادگیری زبان انگلیسی هستند، طراحی می‌کنند و بدین طریق خیلی ساده، درآمدی ثابت و عالی برای خود فراهم می‌کنند.

نویسندگی آنلاین

نویسندگی در فضای مجازی نیز یکی دیگر از شغل‌های پاره‌وقت محبوب و رایج امروزی ست که از سوی افرادی که به دنبال کسب درآمد آنلاین هستند با استقبال خوبی مواجه شده است. نویسندگی، کمی سخت‌تر از آموزش آنلاین است، اما اگر به موضوع خاصی علاقه‌مند هستید، نوشتن و انتشار مطلب در فضای مجازی در قالب سایت و وبلاگ و همچنین تولید محتوای سفارشی برای صاحبان سایت های مختلف و کانال های موجود در شبکه های مجازی، راهکاری عالی برای دیده شدن و افزایش اطلاعات و دانش خود و دیگران و صد البته درآمدزایی در قالب پروژه های نویسندگی است.

سرمایه‌گذاری در بازار سهام

کارآفرینان و افراد علاقه‌مند به بورس همیشه از سرمایه‌گذاری در بازار سهام استقبال کرده‌اند. اگر می‌خواهید پول خود را در سهام و اوراق قرضه سرمایه‌گذاری کنید، باید کمی ریسک‌پذیر باشید! اگر این قدر شجاع هستید که از پس‌انداز خود برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنید، بازار سهام، مکان مناسبی برای شماست. فقط پیش از سرمایه‌گذاری، یا خودتان در کلاس‌های آموزشی بورس شرکت کنید و یا از یک مشاور مالی زبده و کاربلد بخواهید بر فعالیت شما نظارت کند!

مشاور آنلاین

اگر در مورد یک موضوع خاص مثل حسابداری، حقوق، خرید و فروش و … دانش و اطلاعات جامع و گسترده‌ای دارید، مشاوره آنلاین بهترین و مناسب‌ترین شغل پاره‌وقت برای شماست. نگاهی به تجارب قبلی خود بیندازید و ببینید در کدام زمینه، تخصص بیشتری دارید. در حال حاضر کارفرمایان بی‌شماری هستند که برای تکمیل پروژه‌های خود به تخصص مشاورین آنلاین اعتماد می‌کنند.

تایپیست حرفه‌ای آنلاین

آیا به تایپ ۱۰ انگشتی مسلط هستید و به مهارت و سرعت تایپ خود افتخار می‌کنید؟ با راه‌اندازی یک وبلاگ و یا عضویت در وب‌سایت‌های کاریابی به دنبال کارفرمایانی بگردید که برای تکمیل پروژه‌های تایپ خود به دنبال تایپیست‌های حرفه‌ای و کار بلد هستند. معمولاً کار تایپ را باید تمیز، مرتب و سر وقت تحویل داد، پس مهارت مدیریت زمان خود را تقویت کنید!
مشاغل پاره وقت آنلاین

مترجم آنلاین

اگر به دو یا چند زبان مختلف مسلط هستید، فهرست بلندبالایی از کارفرمایان هستند که هم‌اکنون به دنبال استخدام فردی با مهارت‌های شما هستند یا در قالب پروژه های ترجمه، حاضر به همکاری با شما خواهند بود.

پرستار بچه

اگر از این که کل روز مقابل کامپیوتر بنشینید و کار کنید خسته شده‌اید، پرستاری از یک بچه‌ی ناز و دوست‌داشتنی، راه خوبی برای کسب درآمد است. بچه‌ها رئیس شما هستند و تنها وظیفه شما این است که بچه‌ها را شاد نگه دارید! البته در این شغل، لازم است که به شدت اعصاب خود را تقویت کنید و بی خیال باشید! در این صورت اتفاقا می تواند شغل بسیار مفرحی باشد.

کارهای پاره‌وقت عصرگاهی یا شبانه

اگر عاشق شب‌زنده‌داری هستید، کارهایی را انتخاب کنید که بعد از ساعت 5-6 بعدازظهر آغاز می‌شوند. بعضی از شرکت‌ها هستند که برای پاسخ‌گویی به تلفن یا رسیدگی به خواسته‌های مشتریان نیاز به افرادی دارند که با شیفت شب مشکلی نداشته باشند. همچنین فروشندگی در فروشگاه های بزرگ که تا پاسی از شب باز هستند یا فعالیت در زمینه خدمات غذایی و رستوران ها را هم می توانید به این لیست اضافه کنید!

بپزید و بفروشید

اگر ذوق، ابزار، دانش و کتاب آشپزی و شیرینی‌پزی در اختیار دارید، شیرینی، کیک، غذا و … بپزید و در ازای مبلغی مناسب به دیگران بفروشید! اگر می‌خواهید این کار پاره‌وقت را ادامه دهید به کیفیت محصولات خود توجه کنید چون تنها کیفیت است که شما را از رقبایتان متمایز می‌کند. امروزه بسیاری از افراد به دلیل گرفتاری و … فرصت آشپزی ندارند و به شدت از غذاهای خانگی، فینگرفود و … استقبال می کنند. این شغل، بازار بزرگی را به روی شما خواهد گشود.

راننده تاکسی

کسی که عاشق رانندگی است و با تمام مسیرها و قواعد و قوانین راهنمایی و رانندگی آشناست، مناسب‌ترین فرد برای فعالیت به عنوان راننده تاکسی است. اگر فکر می‌کنید که از رانندگی لذت می برید، چرا برای یک بار هم که شده امتحانش نمی‌کنید؟

گجت ها و اجناس دست دوم بخرید و بفروشید

اگر از گجت های قدیمی خود خسته شده‌اید، آن‌ها را آنلاین بفروشید. نه تنها با فروش گجت ها و اجناس دست دوم خود سود می‌کنید، بلکه فرد دیگری را نیز با فروش اجناس خود به قیمت کمتر خوشحال می‌کنید. همچنین می توانید با طراحی سایتی در این زمینه، به فروش اجناس دست دوم دیگران نیز بپردازید!

به نظر شما چه راه های دیگری برای ایجاد مشاغل پاره وقت وجود دارد؟ آن ها را با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید!

منبع: برای فردا

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام خانه ما بپیوندید:

کانال خانه ما در تلگرام

نظرات کاربران

شما هم نظرات خود را برای خانه ما ارسال کنید.

مطالب مرتبط