مستندمسابقه خانه ما

مستندمسابقه خانه ما

معرفی کتاب «چرتکه خانوادگی»
۰۱ تیر ۱۳۹۵
1
کتاب و کتابخوانی

عنوان کتاب: چرتکه خانوادگی (آموزش مهارت مدیریت مالی در خانواده)
مولف: سونا محسنی
صاحب امتیاز: مرکز آموزش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران
ناشر: نشر شهر
چاپ اول- سال 1392
قیمت: 14500 تومان

نام این کتاب، به صورت کاملا شفاف، معرف محتوای آن است. در پیشگفتار کتاب، بحث مدیریت مالی به عنوان یکی از اختلاف برانگیزترین مسائل خانوادگی شمرده شده است. هدف این کتاب، شناخت ریشه های اختلافات مالی میان زوجین، قبل و بعد از ازدواج و ارائه راهکارهایی جهت افزایش توانمندی آنها برای چگونگی آموزش ارزش پول به فرزندان و تغییر باورهای غلط رایج در این زمینه می باشد.

نویسنده تلاش کرده با دوری از اصطلاحات پیچیده و تخصصی و استفاده از متنی روان و طراحی همه پسند، محتوایی مناسب و قابل استفاده در اختیار خوانندگان قرار دهد.

این کتاب در 9 فصل به طرح موضوعاتی با عناوین: «مدیریت در خانواده»، «نقش اقتصاد در خانواده»، «انواع هزینه های خانواده و مدیریت آن»، «تعارض ها و مسائل مالی در خانواده»، «ارزش پول و دیدگاه های مختلف»، «مدیریت مالی در خانواده»، «چهار مرحله برای مدیریت مالی موثر»، «سیاست های مالی در خانواده» و «فرزندان و مدیریت مالی» پرداخته است.

کتاب دارای طراحی و صفحه آرایی جذاب و چشم نوازی است که خواندن مطالب را آسان تر می کند، بخصوص طراحی تصاویر کارتونی خوش رنگ و لعاب و مرتبط با مقوله های پول و اقتصاد و خانواده در صفحات مختلف کتاب، از یکنواختی نوشتار کاسته و خواننده را به مطالعه ترغیب می کند.

طراحی کتاب، بیشتر شبیه کتاب های خودآموز و کاربردی است که در ستون های میانی، عناوین و خلاصه محتوای هر صفحه درج شده و سوالات کوتاه و مطالب مختصری در هر صفحه مطرح می شود که نکات قابل توجه و محتوای اصلی هر بخش را در دسترس خواننده قرار می دهد. همچنین در پایان هر فصل، سوالات و پاسخ هایی برای درک بیشتر مفاهیم ارائه شده، گنجانده شده است.

در دیباچه کتاب که از طرف مرکز آموزش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نگاشته شده، ارزش آموزشی کتاب، مورد اشاره قرار گرفته و تاکید شده که این کتاب، یکی از منابع دوره های آموزشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است و در همین شبکه نیز توزیع می گردد.

در صورت تهیه و مطالعه، تجربه خود را از خواندن این کتاب با ما و سایر کاربران خانه ما در میان بگذارید!

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام خانه ما بپیوندید:

کانال خانه ما در تلگرام

نظرات کاربران
محمد مهدی
15 آبان 1395

سلام
کاشکی فروش اینترنتیش هم داشتید

شما هم نظرات خود را برای خانه ما ارسال کنید.

مطالب مرتبط