مستندمسابقه خانه ما

مستندمسابقه خانه ما

معرفی کتاب: اصول مدیریت مالی شخصی
۱۱ تیر ۱۳۹۵
2
کتاب و کتابخوانی

عنوان: اصول مدیریت مالی شخصی (آموزش سواد مالی برای مدیریت اقتصاد خانواده)
نویسنده: جک آر. کاپور و همکاران
مترجمان: محمد جلیلی، وحیده حاجی حسنی
ناشر: موسسه فرهنگی هنری رایحه تسنیم
چاپ اول- سال 1393
قیمت: 7000 تومان

همان گونه که در پیشگفتار مترجمین آمده، این کتاب، ترجمه فصل اول کتاب «مدیریت مالی شخصی» نوشته جک آر. کاپور و همکارانش می باشد. کتاب اصلی در واقع 19 فصل داشته و یکی از جامع ترین کتاب های مقوله امور مالی شخصی است؛ که البته مترجمین، نوید ترجمه بقیه کتاب را نیز پیشاپیش داده اند!

فصل اول کتاب منبع که در قالب کتاب حاضر، ترجمه شده، در واقع مقدمه ای در خصوص دانش مالی شخصی است که ترجمه آن در این قحطی کتاب های مدیریت مالی به صورت همه فهم، می تواند فتح بابی باشد برای نویسندگان و مترجمان ایرانی که به سمت و سوی این حوزه از کتب آموزشی برای خانواده های ایرانی بیایند و خلاء موجود در بازار را جبران نمایند.

در بخش اول کتاب حاضر، توضیحاتی درباره ضرورت یادگیری سواد مالی و مدیریت مالی شخصی از دیدگاه مترجمین ارائه شده و در بخش دوم کتاب، ترجمه کامل فصل اول کتاب آقای جک کاپور، درج شده است.

نکته مثبتی که از معرفی مترجمین به ذهن متبادر می شود، مرتبط بودن تحصیلات مترجمین کتاب با این مقوله است؛ اولی، استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه و دومین مترجم، کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی است.

در این کتاب، می توانید با مباحثی همچون ضرورت یادگیری سواد مالی، تاثیر رفتار والدین بر رفتارهای مالی شخصی فرزندان، ارزش زمانی پول، فرایند برنامه ریزی مالی، منابع اطلاعاتی برنامه ریزی مالی، اهداف برنامه ریزی مالی، اثرات برنامه ریزی مالی شخصی، هزینه های فرصت مالی و شخصی، محاسبات برنامه ریزی مالی، اجزای برنامه ریزی مالی شخصی (مقوله هایی همچون پس انداز، وام، بازنشستگی و …)، اجرای برنامه مالی، تحلیل فرایند برای تصمیم گیری های مالی شخصی، ارزیابی عوامل اقتصادی و شخصی موثر بر برنامه ریزی مالی شخصی و … آشنا شوید.
این کتاب در 120 صفحه و با قطع رقعی، در بازار قابل تهیه می باشد.

در صورت مطالعه این کتاب، تجربه خود را با ما و سایر کاربران خانه ما، درمیان بگذارید.

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام خانه ما بپیوندید:

کانال خانه ما در تلگرام

نظرات کاربران
حاجی حسنی
01 آبان 1397

باسلام.من وحیده حاجی حسنی یکی از نویسنده های این کتاب هستم.از شما به خاطر معرفی این کتاب تشکر می کنم و برای شما آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

فاطمه کمالی
05 دی 1395

من این کتاب رو نخوندم اما کتاب بابای پولدار،بابای بی پول هم خیلی خوبه. مرسی از برنامه ی جذابتون،ایشالا بعد از اهواز بندرعباس باشه مسابقه

شما هم نظرات خود را برای خانه ما ارسال کنید.

مطالب مرتبط