مستندمسابقه خانه ما

مستندمسابقه خانه ما

12 نکته در مورد خرید مناسب از فروشگاه های بزرگ
۰۶ بهمن ۱۳۹۴
0
مشاوره خرید

احتمالا شما هم این تجربه را داشته اید که با ورود به فروشگاه های بزرگ برای تامین کالاهای موردنیاز خانواده، آنچنان جذب قفسه های خوش آب و رنگ و کالاهای متنوع داخل فروشگاه شده اید که وقتی پای صندوق فروشگاه رسید خرید را دریافت کردید، با دیدن رقم هزینه های خود، از خرید پشیمان و نادم گشتید! خرید از فروشگاه های زنجیره ای اگرچه بسیاری از مشکلات خرید های خرد از مغازه های کوچک را ندارد، اما می تواند در صورت عدم مدیریت فرایند خرید، فشار مالی زیاد و نابجایی به خانواده وارد نماید. اما برای تجربه کردن یک خرید بدون پشیمانی و مناسب از فروشگاه های زنجیره ای چه باید کرد؟ برای یک خرید مناسب و ایده آل به نکات زیر توجه کنید:

نکات خرید از فروشگاه های زنجیره ای

 1. در طول ماه، هر زمان که با علایم کمبود یکی از اقلام خوراکی و غیرخوراکی روبه‌رو می شوید بلافاصله آن را یادداشت کنید و تا پایان ماه، لیست کمبودهایتان را تکمیل کنید.
 2. حتما در هنگام خرید، فهرست مربوطه را همراه داشته باشید.
 3. در همان ابتدای ورود، می توانید از چرخ دستی مخصوص خرید استفاده کنید. چرخ دستی به شما کمک می کند اجناس را راحت‌ و بدون آسیب دیدگی حمل کنید. فراموش نکنید وسعت فروشگاه های زنجیره‌ای زیاد است و بدون چرخ قادر به حمل خریدهای خود نیستید.
 4. اگر اقلام زیادی برای خرید، مدنظر ندارید، بهتر است از سبدهای خرید کوچک استفاده کنید چرا که چرخ های خرید، اغلب به دلیل بزرگ بودن، شما را برای خرید بیشتر و پر کردن آنها برانگیخته می کنند!
 5. اگر در فهرست کمبودهایتان اقلام غیرخوراکی و بهداشتی وجود دارد، قبل از خرید مواد خوراکی برای خرید آنها اقدام کنید، این مساله به خصوص به دلیل زمان طولانی که در هنگام گشت و گذار در فروشگاه صرف می کنید و با احتساب زمان برگشت شما تا منزل، به دلیل احتمال خراب شدن برخی مواد غذایی، حائز اهمیت است.
 6. ترجیحا در هنگام خرید از فروشگاه های بزرگ، کودکان خردسال خود را همراه نبرید، چرا که اولا به دلیل زمان طولانی خرید، ممکن است کودک خسته و کلافه شود و دیگر این که اغلب کودکان با دیدن اجناس و خوراکی های رنگارنگ ترغیب به خرید اقلام غیرضروری می شوند و در اکثر موارد، شما هم ناچار هستید برای ساکت نگه داشتن کودک خود، به او باج بدهید!
 7. احساس لذت از خرید را در خودتان مدیریت کنید. این حس به شدت شما را به سمت خرید اقلامی سوق می دهد که شاید موردنیازتان نباشند و فقط بار مالی مضاعفی را نصیبتان کنند! پس خودتان را در هنگام خرید، مدیریت و کنترل کنید!
 8. قبل از رفتن به سمت صندوق، یک بار دیگر، لیست خرید خود را چک کنید و مطمئن شوید که چیزی از قلم نیفتاده است.
 9. حتما پس از تسویه حساب، قبضی که به شما ارائه شده است، با خریدهای خود مطابقت دهید؛ شاید چیزی کم یا زیاد شده باشد.
 10. فاکتور خرید خود را تا خانه و چک کردن دوباره اجناس نگهداری کنید تا در صورت عدم مطابقت، امکان مراجعه مجدد به فروشگاه را داشته باشید.
 11. روزهای تعطیل و قبل از تعطیل را هرگز برای خرید انتخاب نکنید؛ چرا که این فروشگاه ها در این روزها با ازدحام مشتری همراه هستند و ممکن است با مشکل مواجه شوید.
 12. در عین حال که فروشگاه های زنجیره ای، محل مناسب برای بسیاری از خریدهای شما هستند، اما هرگز برای خرید یک یا دو قلم کالا به این فروشگاه ها مراجعه نکنید؛ چرا که صف طولانی پای صندوق ها شما را از خریدتان پشیمان خواهد کرد!

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام خانه ما بپیوندید:

کانال خانه ما در تلگرام

نظرات کاربران

شما هم نظرات خود را برای خانه ما ارسال کنید.

مطالب مرتبط

طرز تهیه نودل سبزیجات با نگاهی به فواید و خواص کلم بروکلی

۱۸ اسفند ۱۳۹۹
0

ناگت پیازچه و نان، دستور پخت با نگاهی به خواص پیازچه

۱۷ اسفند ۱۳۹۹
0

طرز تهیه خوراک بلبلی و نگاهی به خواص و مزایای لوبیا چشم بلبلی

۱۳ اسفند ۱۳۹۹
0

دستور پخت کوکوی تره و نگاهی به خواص و عوارض سبزی تره

۱۱ آذر ۱۳۹۹
0

خوراک نودل با مرغ، طرز تهیه و فواید و مضرات

۰۳ آذر ۱۳۹۹
0