مستندمسابقه خانه ما

مستندمسابقه خانه ما

هشدار به مشترکین پرمصرف: احتمال قطع آب و برق
۲۷ تیر ۱۳۹۵
0
زندگی به سبک خانه ما

سید حسین هاشمی، استاندار تهران، در نشست با مدیران آب منطقه‌ای، آبفای استان، آبفای روستایی، توزیع برق تهران بزرگ و برق منطقه‌ای اظهار کرد: اقدامات ادارات آب و برق استان تهران برای کاهش مصرف، در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی است‌.

وی با اشاره به فصل گرما و افزایش مصرف انرژی برق و آب در استان تهران تصریح کرد: مشترکان پرمصرف آب و برق، اخطار گرفته و در صورت استمرار افزایش مصرف با اتخاذ سیاست های سختگیرانه، آب و برق آنها قطع می‌شود.

استاندار تهران، صرفه‌جویی انرژی در تابستان به‌ویژه در زمان پیک مصرف را ضروری دانست و افزود: تلاش می‌کنیم همچون مدیریت سال های 93 و 94 میزان مصرف آب و برق استان را مدیریت کنیم و با همکاری مردم، صنایع، دستگاه های اجرایی ملی و استانی، بدون مشکل و قطعی انرژی، تابستان را با آرامش بگذرانیم.

هاشمی با اشاره به این که براساس گزارش ها پاییز امسال با تاخیر در بارش ها مواجه هستیم، اظهار کرد: با وجود آن که مشکلی در تامین آب نداریم، اما با توجه به افزایش دمای هوا لازم است مشترکان، مصرف آب و برق را مدیریت کنند.

وی بر لزوم ارائه گزارش روزانه مصرف آب و برق استان تاکید کرد و گفت: ‌در جلسه‌ای با وزیر نیرو گزارشی از میزان مصرف انرژی در استان ارایه خواهد شد.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: آخرین وضعیت رسیدگی و اجرای مصوبات سفر استانی رئیس‌جمهور در بخش های آب و برق ارائه خواهد شد.

گفتنی است توسعه شبکه آبرسانی به شرق تهران و اتخاذ تدابیر آبفا و آب منطقه‌ای استان برای کنترل مصرف آب، لزوم ساماندهی انشعابات و چاه های غیرمجاز آب در مناطق روستایی استان به ویژه منطقه مرتضی گرد، بهبود وضعیت تاسیسات آبرسانی به روستاها، رشد 3.3 درصدی مصرف برق امسال نسبت به سال گذشته، فرسودگی شبکه‌های توزیع و پست های برق، کاهش چشمگیر خاموشی برق نسبت به سال گذشته، کاهش جدی مصرف برق صنایع در سه ماهه ابتدای سال 95نسبت به سال گذشته و اتخاذ تصمیماتی برای افزایش خدمات‌رسانی به شهروندان استان تهران در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی، از جمله موضوعات مطرح شده از سوی مدیران آب و برق استان در این نشست بود.

منبع: مشرق

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام خانه ما بپیوندید:

کانال خانه ما در تلگرام

نظرات کاربران

شما هم نظرات خود را برای خانه ما ارسال کنید.

مطالب مرتبط