مستندمسابقه خانه ما

مستندمسابقه خانه ما

برنامه ریزی برای سفر؛ حتما قبل از سفر این موارد را بررسی کنید
۳۰ بهمن ۱۳۹۴
1
تفریح، سفر و مهمانی

همانطور که در قسمت سوم مستند مسابقه خانه ما دیدید مأموریت جدید خانواده ها رفتن به سفری 2 روزه خارج از شعاع 200 کیلومتری تهران بود که شاهد برنامه ریزی های جالب و متفاوتی از سه خانواده بودیم. در این مطلب بطور خلاصه به مواردی که جهت برنامه ریزی سفر باید در نظر گرفته شوند اشاره می کنیم و در مطالب بعدی به جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت.
آنچه مشخص است اهمیت برنامه ریزی است. هرگز بدون برنامه ریزی عازم سفر نشوید. و هرگز بدون جمع آوری اطلاعات و بررسی گزینه های مختلف اقدام به برنامه ریزی نکنید. در این راستا به این موارد توجه کنید:

انتخاب مقصد

مقصد را از لحاظ منطقه جغرافیایی، شرایط آب و هوایی، امکانات تفریحی، شرایط مسیر و جاده ای، محل اقامت، سلایق و نیازها و بودجه خود ارزیابی کنید. گزینه ها فراوان است و بسته به اینکه علاقمند به گذراندن سفر خود در چه نوع منطقه ای و با چه ویژگی هایی هستید و چقدر فرصت دارید و چه بودجه و امکاناتی در اختیار دارید، می بایست بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

انتخاب زمان

مسافرت در برخی زمانها مثل نوروز، تابستان و تعطیلات آخر هفته متداول تر است ولی انتخاب این که دوست دارید در کدام فصل سال سفر کنید اثر زیادی در تصمیم گیری برای انتخاب مقصد، وسایل مورد نیاز، هزینه ها و … خواهد داشت.

انتخاب وسیله نقلیه

انتخاب این که با اتومبیل شخصی یا کرایه ای، اتوبوس، قطار یا هواپیما به سفر برویم در برنامه ریزی های مالی و زمانی نقش زیادی دارد و بسته به بودجه، نوع بار، مقصد، زمان طی مسیر، علاقمندیهای خانواده و … وسیله نقلیه مناسب را انتخاب کنید.

انتخاب محل اقامت‌

اینکه ترجیح می دهیم محل اسکانمان هتل چند ستاره و چند اتاقه، سوییت، هتل آپارتمان، منزل آشنایان و اقوام، چادر و … باشد بستگی به منطقه، تعداد افراد خانواده، بودجه سفر و … دارد که می بایست حتما تناسب این موارد را در نظر داشته باشید.

چادر زدن در طبیعت - برنامه ریزی برای سفر

انتخاب بودجه سفر

در سایت خانه ما همواره بر تعریف بودجه مشخص برای هر کاری تأکید داریم. تعریف بودجه کلیدی ترین نکته برای مدیریت هزینه هاست. در مورد سفر نیز باید از ابتدا بودجه را مشخص و براساس آن برنامه ریزی کنید. تعریف بودجه به برنامه ریزی بهتر کمک می کند و باعث می شود در طول سفر هزینه ها از کنترلتان خارج نشود. اپلیکیشن خانه ما بهترین ابزار برای تعریف بودجه و نمایش میزان بودجه مصرف شده و باقیمانده است.

برنامه تغذیه در سفر

برای خورد و خوراک نیز حتما قبل از سفر برنامه ریزی کنید. صبحانه و ناهار و شام از ضروریات است و میان وعده ها نیز به آن ها اضافه می شود. وقتی پای سفر در میان است این وعده های غذایی جنبه تفریحی بیشتری نیز پیدا می کنند و در عین حال می توانند هزینه ها را افزایش دهند. ضمن اینکه ملاحظات بهداشتی و سلامتی نیز بسیار مهم است.

لوازم سفر

در طول مسیر و در محل اقامت به چه وسایلی نیاز داریم؟ شاید لباس و مواد غذایی مهم ترین اقلام به حساب آیند. همه لوازم را باید با توجه به مقصد، فصل سال، محل اقامت، مدت زمان سفر، تعداد همسفران، نوع وسیله نقلیه و بسیاری عوامل دیگر بررسی و انتخاب کرد. تشخیص صحیح موارد ضروری از غیر ضروری بسیار مهم است.

برنامه روزانه سفر

برای هر روز و هر ساعت سفر باید برنامه داشت. بازدید از مناطق دیدنی و استفاده از امکانات تفریحی محل مورد نظر نیازمند کسب اطلاعات و برنامه ریزی است. پس بهتر است قبل از سفر در مورد نشانی و نحوه دسترسی این مناطق تحقیق و زمانبندی کنید. در مورد محصولات و سوغات منطقه نیز اطلاعات کسب کنید. استفاده از اینترنت پیش از سفر و در طول سفر برای کسب اینگونه اطلاعات بسیار مفید است.

توصیه می کنیم حتما پیش از سفر به این موارد فکر کنید، تا جایی که می توانید اطلاعات کسب کنید و گزینه های مختلف را بررسی کنید تا بهترین و مناسب ترین گزینه ها را انتخاب کنید و در طول سفر نیز برای مدیریت همه امور آمادگی لازم را داشته باشید.
اگر شما نیز موارد دیگری را می شناسید با درج نظر خود آن را به این لیست اضافه کنید.
همچنین با بیان نظرات خود در مورد مطالب سایت، ما را در تهیه مطالب مفیدتر راهنمایی کنید.

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام خانه ما بپیوندید:

کانال خانه ما در تلگرام

نظرات کاربران
sldvh
01 اسفند 1394

یا سلام من وهمسرم به غیر از موارد بالا به هر شهری که سفر میکنیم بودجه ای را برای خرید محصولات و سوغاتی شهر مورد نظر در نظر میگیریم مثلا ماهی محصول خوب شهر های جنوبی یا گز اصفهان

شما هم نظرات خود را برای خانه ما ارسال کنید.

مطالب مرتبط